Stackpole Electronics Inc RNF18FAD24K9 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 742 ratings
RNF18FAD24K9 main image
Model Number
RNF18FAD24K9
Datasheet
RNF18FAD24K9 PDF
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
24.9 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)