Stackpole Electronics Inc RNF18DTE15K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 605 ratings
RNF18DTE15K0 main image
Model Number
RNF18DTE15K0
Datasheet
RNF18DTE15K0 PDF
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)