Stackpole Electronics Inc RNF18DTD10K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 843 ratings
RNF18DTD10K0 main image
Model Number
RNF18DTD10K0
Datasheet
RNF18DTD10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)