Stackpole Electronics Inc RNF18CTC2K49 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 799 ratings
RNF18CTC2K49 main image
Model Number
RNF18CTC2K49
Datasheet
RNF18CTC2K49 PDF
Description
RES 2.49K OHM 0.25% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2.49 kOhms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)