Stackpole Electronics Inc RNF18BTE2K00 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 657 ratings
RNF18BTE2K00 main image
Model Number
RNF18BTE2K00
Datasheet
RNF18BTE2K00 PDF
Description
RES 2K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)