Stackpole Electronics Inc RNF18BAE10K0 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.7 684 ratings
RNF18BAE10K0 main image
Model Number
RNF18BAE10K0
Datasheet
RNF18BAE10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)