Stackpole Electronics Inc RNF14JTD15K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 829 ratings
RNF14JTD15K0 main image
Model Number
RNF14JTD15K0
Datasheet
RNF14JTD15K0 PDF
Description
RES 15K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)