Stackpole Electronics Inc RNF14JTD120K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 688 ratings
RNF14JTD120K main image
Model Number
RNF14JTD120K
Datasheet
RNF14JTD120K PDF
Description
RES 120K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance
120 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)