Stackpole Electronics Inc RNF14JTD100K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 701 ratings
RNF14JTD100K main image
Model Number
RNF14JTD100K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF14JTD100K PDF
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)