Stackpole Electronics Inc RNF14JBD4K70 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 766 ratings
RNF14JBD4K70 main image
Model Number
RNF14JBD4K70
Datasheet
RNF14JBD4K70 PDF
Description
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)