Stackpole Electronics Inc RNF14GAD3K60 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 833 ratings
RNF14GAD3K60 main image
Model Number
RNF14GAD3K60
Datasheet
RNF14GAD3K60 PDF
Description
RES 3.6K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
3.6 kOhms
Tolerance
±2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)