Stackpole Electronics Inc RNF14FTE90K9 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 845 ratings
RNF14FTE90K9 main image
Model Number
RNF14FTE90K9
Datasheet
RNF14FTE90K9 PDF
Description
RES 90.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
90.9 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)