Stackpole Electronics Inc RNF14FTE8K06 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 649 ratings
RNF14FTE8K06 main image
Model Number
RNF14FTE8K06
Datasheet
RNF14FTE8K06 PDF
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
8.06 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)