Stackpole Electronics Inc RNF14FTE10K7 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 855 ratings
RNF14FTE10K7 main image
Model Number
RNF14FTE10K7
Datasheet
RNF14FTE10K7 PDF
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)