Stackpole Electronics Inc RNF14FTD576K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 721 ratings
RNF14FTD576K main image
Model Number
RNF14FTD576K
Datasheet
RNF14FTD576K PDF
Description
RES 576K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 11214
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
576 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)