Stackpole Electronics Inc RNF14FTD549K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 697 ratings
RNF14FTD549K main image
Model Number
RNF14FTD549K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF14FTD549K PDF
Description
RES 549K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 14266
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
549 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)