Stackpole Electronics Inc RNF14FTD4M22 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 709 ratings
RNF14FTD4M22 main image
Model Number
RNF14FTD4M22
Datasheet
RNF14FTD4M22 PDF
Description
RES 4.22M OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
4.22 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)