Stackpole Electronics Inc RNF14FTD39R2 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 761 ratings
RNF14FTD39R2 main image
Model Number
RNF14FTD39R2
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF14FTD39R2 PDF
Description
RES 39.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
39.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)