Stackpole Electronics Inc RNF14FTD2R21 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 745 ratings
RNF14FTD2R21 main image
Model Number
RNF14FTD2R21
Datasheet
RNF14FTD2R21 PDF
Description
RES 2.21 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
2.21 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)