Stackpole Electronics Inc RNF14FTD243K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 790 ratings
RNF14FTD243K main image
Model Number
RNF14FTD243K
Datasheet
RNF14FTD243K PDF
Description
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 12684
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
243 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)