Stackpole Electronics Inc RNF14FTC69R8 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 698 ratings
RNF14FTC69R8 main image
Model Number
RNF14FTC69R8
Datasheet
RNF14FTC69R8 PDF
Description
RES 69.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
69.8 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)