Stackpole Electronics Inc RNF14FTC324R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 776 ratings
RNF14FTC324R main image
Model Number
RNF14FTC324R
Datasheet
RNF14FTC324R PDF
Description
RES 324 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
324 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)