Stackpole Electronics Inc RNF14FTC267K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 740 ratings
RNF14FTC267K main image
Model Number
RNF14FTC267K
Datasheet
RNF14FTC267K PDF
Description
RES 267K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
267 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)