Stackpole Electronics Inc RNF14FTC226R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 770 ratings
RNF14FTC226R main image
Model Number
RNF14FTC226R
Datasheet
RNF14FTC226R PDF
Description
RES 226 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
226 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)