Stackpole Electronics Inc RNF14FTC1M69 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 716 ratings
RNF14FTC1M69 main image
Model Number
RNF14FTC1M69
Datasheet
RNF14FTC1M69 PDF
Description
RES 1.69M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
1.69 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)