Stackpole Electronics Inc RNF14FTC17R8 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 678 ratings
RNF14FTC17R8 main image
Model Number
RNF14FTC17R8
Datasheet
RNF14FTC17R8 PDF
Description
RES 17.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
17.8 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)