Stackpole Electronics Inc RNF14FTC115R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 891 ratings
RNF14FTC115R main image
Model Number
RNF14FTC115R
Datasheet
RNF14FTC115R PDF
Description
RES 115 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
115 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)