Stackpole Electronics Inc RNF14FTC105K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 789 ratings
RNF14FTC105K main image
Model Number
RNF14FTC105K
Datasheet
RNF14FTC105K PDF
Description
RES 105K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
105 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)