Stackpole Electronics Inc RNF14FBE348K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 856 ratings
RNF14FBE348K main image
Model Number
RNF14FBE348K
Datasheet
RNF14FBE348K PDF
Description
RES 348K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
348 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)