Stackpole Electronics Inc RNF14FBD825R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 751 ratings
RNF14FBD825R main image
Model Number
RNF14FBD825R
Datasheet
RNF14FBD825R PDF
Description
RES 825 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
825 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)