Stackpole Electronics Inc RNF14FBD54R9 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 871 ratings
RNF14FBD54R9 main image
Model Number
RNF14FBD54R9
Datasheet
RNF14FBD54R9 PDF
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
54.9 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)