Stackpole Electronics Inc RNF14FBC10R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 700 ratings
RNF14FBC10R0 main image
Model Number
RNF14FBC10R0
Datasheet
RNF14FBC10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)