Stackpole Electronics Inc RNF14FAD137K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 734 ratings
RNF14FAD137K main image
Model Number
RNF14FAD137K
Datasheet
RNF14FAD137K PDF
Description
RES 137K OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 3331
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
137 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)