Stackpole Electronics Inc RNF14FAC6K19 (5000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 671 ratings
RNF14FAC6K19 main image
Model Number
RNF14FAC6K19
Datasheet
RNF14FAC6K19 PDF
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance
6.19 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)