Stackpole Electronics Inc RNF14DTD576R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 759 ratings
RNF14DTD576R main image
Model Number
RNF14DTD576R
Datasheet
RNF14DTD576R PDF
Description
RES 576 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
576 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)