Stackpole Electronics Inc RNF14DTD24R3 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 657 ratings
RNF14DTD24R3 main image
Model Number
RNF14DTD24R3
Datasheet
RNF14DTD24R3 PDF
Description
RES 24.3 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Resistance
24.3 Ohms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)