Stackpole Electronics Inc RNF14DTC84K5 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 887 ratings
RNF14DTC84K5 main image
Model Number
RNF14DTC84K5
Datasheet
RNF14DTC84K5 PDF
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
84.5 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)