Stackpole Electronics Inc RNF14DTC10K0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 749 ratings
RNF14DTC10K0 main image
Model Number
RNF14DTC10K0
Datasheet
RNF14DTC10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)