Stackpole Electronics Inc RNF14DBC383K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 805 ratings
RNF14DBC383K main image
Model Number
RNF14DBC383K
Datasheet
RNF14DBC383K PDF
Description
RES 383K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Packaging
Bulk
Resistance
383 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)