Stackpole Electronics Inc RNF14CTE6K19 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 866 ratings
RNF14CTE6K19 main image
Model Number
RNF14CTE6K19
Datasheet
RNF14CTE6K19 PDF
Description
RES 6.19K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Resistance
6.19 kOhms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)