Stackpole Electronics Inc RNF14CTD8K25 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 763 ratings
RNF14CTD8K25 main image
Model Number
RNF14CTD8K25
Datasheet
RNF14CTD8K25 PDF
Description
RES 8.25K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Resistance
8.25 kOhms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)