Stackpole Electronics Inc RNF14CTC649R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 640 ratings
RNF14CTC649R main image
Model Number
RNF14CTC649R
Datasheet
RNF14CTC649R PDF
Description
RES 649 OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Resistance
649 Ohms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)