Stackpole Electronics Inc RNF14CAC4K59 (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 806 ratings
RNF14CAC4K59 main image
Model Number
RNF14CAC4K59
Datasheet
RNF14CAC4K59 PDF
Description
RES 4.59K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Box
Resistance
4.59 kOhms
Tolerance
±0.25%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)