Stackpole Electronics Inc RNF14BTD887R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 642 ratings
RNF14BTD887R main image
Model Number
RNF14BTD887R
Datasheet
RNF14BTD887R PDF
Description
RES 887 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
887 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)