Stackpole Electronics Inc RNF14BTD402R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 850 ratings
RNF14BTD402R main image
Model Number
RNF14BTD402R
Datasheet
RNF14BTD402R PDF
Description
RES 402 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
402 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)