Stackpole Electronics Inc RNF14BTD198K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
5.0 680 ratings
RNF14BTD198K main image
Model Number
RNF14BTD198K
Datasheet
RNF14BTD198K PDF
Description
RES 198K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
198 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)