Stackpole Electronics Inc RNF14BTC75R0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 647 ratings
RNF14BTC75R0 main image
Model Number
RNF14BTC75R0
Datasheet
RNF14BTC75R0 PDF
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
75 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)