Stackpole Electronics Inc RNF14BTC226R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 676 ratings
RNF14BTC226R main image
Model Number
RNF14BTC226R
Datasheet
RNF14BTC226R PDF
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging
Tape & Reel
Resistance
226 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)