Stackpole Electronics Inc RNF14BAE78K7 (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.6 831 ratings
RNF14BAE78K7 main image
Model Number
RNF14BAE78K7
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNF14BAE78K7 PDF
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNF
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
78.7 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)