Stackpole Electronics Inc RNF14BAE12K4 (2500 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.6 798 ratings
RNF14BAE12K4 main image
Model Number
RNF14BAE12K4
Datasheet
RNF14BAE12K4 PDF
Description
RES 12.4K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance
12.4 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)